sobota, 2 grudnia, 2023
InformacjeŻycie Olsztyna

Nieuczciwa konkurencja – Jazda na aplikacji bez działalności gospodarczej

Nieuczciwa konkurencja – Kolejne działania zostały przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie, wobec nieuczciwej konkurencji związanej z przewozem osób na podstawie aplikacji umożliwiające wykonywanie transportu drogowego osób.

Wspólne kontrole Inspektoratu Transportu Drogowego i Policji odbyły się 1 czerwca 2019 roku.

Spośród kontrolowanych pojazdów w jednym przypadku okazało się, że kierowca wykonywał przewóz korzystając z aplikacji umożliwiającej wykonywanie tego typu przewozu.

Kierowca oferował przewóz osób, mimo że nie posiadał wymaganej licencji oraz stosownych orzeczeń lekarskich i psychologicznych.

Wykorzystywany pojazd osobowy użyty do usługi przewozowej nie spełniał wymaganego przepisami kryterium konstrukcyjnego.

W związku z kolejnym ujawnieniem naruszeń związanych z ustawą o transporcie drogowym oraz innych ustaw, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie zaplanuje kolejne wspólne kontrole z Policją oraz Krajową Administracją Skarbową ukierunkowane na eliminowanie z rynku transportowego przewoźników świadczących usługi niezgodnie z przepisami prawa.

Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Olsztynie przypomina, aby wykonywać przewozy osób należy spełnić szereg wymagań związanych z tego typu przewozem.

Grzegorz Bukowski  

Z-ca Naczelnika Wydziału Inspekcji

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *