niedziela, 14 kwietnia, 2024
Sport

Mistrzowski sezon polskiej drużyny skoczków narciarskich!

Kto interesuje się sportem, to już wczoraj był pewien, że dzisiaj drużyna polskich skoczków narciarskich odbierze Puchar Narodów za sezon 2016/2017. 

Puchar Narodów w skokach narciarskich polska drużyna zdobywa po raz pierwszy. Przypominam, że niedawno, także po raz pierwszy w historii, Polacy zostali Mistrzami Świata w Lahti. Że byliśmy najrówniej skaczącą drużyną – w tym sezonie – zaświadcza generalna klasyfikacja:

 1. POLSKA – 5833 pkt 2. Austria – 5586 pkt 3. Niemcy – 5513 pkt 4. Norwegia – 4415 pkt 5. Słowenia – 3713 pkt  6. Japonia – 1555 pkt 7. Czechy – 1029 pkt 8. Rosja – 741 pkt.

Nie bez znaczenia dla oceny postawy całej drużyny skoczków jest fakt, że w tym sezonie, polska drużyna ani razu nie znalazła się poza podium we wszystkich drużynowych konkursach. To w historii skoków narciarskich zdarza się dopiero po raz drugi. Dotychczas tak regularni byli tylko Austriacy.

Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch – to jeszcze nie dziadkowie skoczni, a zawodnicy którzy chcą odnosić sukcesy. Stefan Horngacher natchnął ich wiarą, że warto dalej pracować z myślą o sukcesach w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich, indywidualnych i drużynowych. I z tą nadzieją, żegnam sezon zimowy na skoczniach narciarskich.

Gratuluję pięknego – mistrzowskiego sezonu całej drużynie. A podwójny sukces w Turnieju Czterech Skoczni sprawił, że teraz pozostaję przy życiu z nadzieją, że jeszcze doczekam chwili, gdy na podium, w którymś Pucharze Świata, czy na mistrzostwach stanie… trójka Polaków! Czego Im, Wam i sobie życzę jak najbardziej szczerze! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *