środa, 21 lutego, 2024
PitawalŻycie Olsztyna

Olsztyńska seksafera – Sąd uniewinnia byłego Prezydenta Olsztyna

28 grudnia Sędzia Sądu Rejonowego del. Mariusz Stachowiak, ogłosił kolejny wyrok w olsztyńskiej seksaferze, która przed dziesięcioma laty zniesławiła nasze miasto i rozpoczęła niewątpliwy schyłek kariery politycznej Czesława Jerzego Małkowskiego.

Czesław Jerzy Małkowski – były Prezydent Olsztyna – został uniewinniony od popełnienia zarzucanych mu czynów.

Pomimo, że sędzia Mariusz Stachowiak wzdragał się przytaczać czyny, o których popełnienie był oskarżony Czesław Jerzy Małkowski to wszyscy zainteresowani – nie tylko mieszkańcy Olsztyna – wiedzą, że chodzi o gwałt na urzędniczce Ratusza i wykorzystywanie podległości służbowej do jej molestowania i seksualnego wykorzystania.

 

 

Swoje refleksje tuż po usłyszeniu wyroku, przedstawił dziennikarzom pierwszy obrońca Czesława Jerzego Małkowskiego, były mecenas Ryszard Afeltowicz

Można je podsumować trzema zdaniami, które padają na koniec nagrania:

Prokuratura po zastosowaniu aresztu nie miała odwrotu.
Musiała brnąć dalej w tej sprawie i skierować akt oskarżenia.
Nie umarza się właściwie spraw, w których zastosowano areszt.

 

O szczegółach tego procesu – jego przebiegu i obszerności zgromadzonego materiału – opowiedział – tyle ile mógł – rzecznik prasowy Sądu Rejonowego Olgierd Dąbrowski-Żegalski:

Sprawa jest niezwykle obszerna. Bardzo skomplikowany materiał dowodowy. Jest to ponad 60 tomów akt. Każdy tom to jest 200 kartek, dokumentów.
Sąd sprawnie przeprowadził postępowanie w tej sprawie. Odbyło się ponad 50 terminów rozprawy. Przesłuchano ponad 60-ciu świadków.
Przesłuchano biegłych. Dopuszczono dodatkowe opinie biegłych sądowych psychologów, biegłych z zakresu informatyki związanych z telefonami.

 

 

Prokurator Iwona Kruszewska także zaprezentowała ad hoc swoją opinię po ogłoszeniu wyroku i wysłuchaniu trwających ponad 3 godziny ustnych motywów tego orzeczenia.

Prokurator Iwona Kruszewska była zaskoczona usłyszanym wyrokiem i stwierdziła:

Ja z orzeczeniem Sądu się nie zgadzam. Nie komentuję wyroku.
Sąd ma prawo do takiej, a nie innej oceny materiału dowodowego w tej sprawie. Moja ocena materiału dowodowego w tej sprawie jest inna.
Ja uważam, że zarówno sam akt oskarżenia miał postawy, jak również materiał dowodowy zgromadzony przez Sąd, dawał podstawy ku temu, żeby uznać oskarżonego za winnego popełnienia tego czynu. 

 

 

Czesław Jerzy Małkowski nie wyraził ochoty na rozmowę z dziennikarzami. A prośbę dziennikarza TVN o komentarz, były prezydent Olsztyna skwitował:

TVN? Pan żartuje!

 

 

Widać, że do prawdziwego tryumfu Czesława Jerzego Małkowskiego brakuje drobnostki… uprawomocnienia się wyroku.

Z wypowiedzi prokurator Iwony Kruszewskiej wnioskuję, że apelacja będzie na 100%.

Także zwolennicy C. J. Małkowskiego i jego przeciwnicy, muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Prorokuję, że Sąd Okręgowy nie zdąży z rozstrzygnięciem apelacji przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi!

Sąd oskarżonego Czesława Jerzego Małkowskiego uniewinnia od popełnienia zarzucanych mu czynów!

Tym razem na wierzchu prawda Czesława Jerzego Małkowskiego ale tryumfu nie ma.

Trzeba czekać na uprawomocnienie się wyroku, a gdzieś z tyłu głowy kołacze się uprzedni wyrok: 5 lat więzienia!

To jak jest z tą obiektywnością sędziów?

Dla mnie jasne i proste:

Jeżeli dzisiejszy wyrok utrzyma się w Sądzie Okręgowym, to kary dyscyplinarne powinny ponieść składy sędziowskie, które orzekały, że Czesław Jerzy Małkowski jest winien popełnienia zarzucanych mu czynów.

Proste, jasne i skuteczne, dlatego niemożliwe do wprowadzenia w demokratycznym państwie! 😉

 

źródło: Facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Pożyjemy… zobaczymy! W III RP to nie takie oczywiste, że „ktoś musi zapłacić” za doznane krzywdy od aparatu władzy!
źródło: Facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! W taką empatię i taki altruizm u Prezydenta Grzymowicza… to ja nie wierzę! Bardziej skłaniam się do wersji o… podłożonej świni 😉
źródło: Facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Większość mieszkańców Olsztyna nie wierzyło w podkładanie świni i dlatego CJM został odwołany ze stanowiska poprzez referendum. Vox Populi, Vox Dei!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *