niedziela, 14 kwietnia, 2024
Policja

Śmierć zbiera żniwo!

Każdy długi weekend przynosi tragiczne wydarzenia na drogach całej Polski. Dla mnie śmierć w wypadku, tuż przed Świętem Zmarłych, ma szczególną wymowę. Śmierć zbiera żniwo… nie oglądając się na kalendarz. Ku przestrodze zamieszczam fragmenty komunikatu prasowego KWP w Olsztynie.

Kierowco! Nie ryzykuj życiem własnym i innych osób!

Kierowcy, którzy nie są pewni swojego stanu trzeźwości, powinni zgłosić się do komendy, gdzie policjanci przebadają ich alkomatem. To rozwieje wszystkie wątpliwości. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 29.10.16 r. około godz. 19:00 na trasie Olecko – Ślepie. Kierujący samochodem osobowym marki VW Passat, podczas wykonywania manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z rowerzystą. Przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchania świadków pozwoliły również ustalić, że kierujący rowerem poruszał się lewą stroną jezdni, bez wymaganego przepisami oświetlenia oraz elementów odblaskowych. Mężczyzna widząc jadące z naprzeciwka pojazdy, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżającego passata. 49-latek poniósł śmierć na miejscu. Badanie alkomatem, wykazało, że kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

Chociaż w powyżej opisanym wydarzeniu uczestniczył trzeźwy kierowca, to nietrzeźwych kierujących na drogach naszego województwa nie brakowało.

Pierwszy z nich został zatrzymany w gminie Susz, po tym jak świadkowie zauważyli, że mężczyzna jedzie tzw. „wężykiem”. Policjanci, mając dokładny opis auta jak i trasę, którą miał poruszać się samochód zatrzymali kierowcę. Przypuszczenia świadków okazały się słuszne. 31 – latek kierował fordem mając 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego, policjanci zatrzymali pół godziny później, na drodze krajowej nr 16. 43 – latek kierował samochodem ciężarowym vw mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dwie godziny później, policjanci iławskiej drogówki, otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na terenie gminy. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 48 – latek kierujący daewoo, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. W Zalewie tego samego dnia, policjanci zatrzymali kierującego rowerem. 47 – latek postanowił pojeździć jednośladem pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

30.10.2016 r. iławscy policjanci na parkingu przed jedną z lokalnych dyskotek, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. W trakcie czynności okazało się, że 26 – latek postanowił wracać do domu samochodem, mając 0,9 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego iławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dziś o godzinie 6:00 rano. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że 18 – letni kierujący renaultem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Mieszkaniec Lubawy podróżował z dwoma pasażerami. Cała trójka została przetransportowana do szpitala w Iławie, gdzie pozostała na obserwacji. Okazało się, że 18 – latek prowadził samochód mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, którym cieszył się… miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *