niedziela, 19 maja, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

Odbudować wartości narodowe! Stefan Ruchlewicz

W ramach dyskusji VII Debaty z Debatą: Czy OTAKE Polske walczyliśmy? – po wypowiedziach zaproszonych gości – głos zabrał także Stefan Ruchlewicz.

 

Problem jest głębszy. Trzeba odnieść się do tego, że Naród polski niszczony był przez 120 lat zaborów. Elity zostały wymordowane, wywiezione na Syberię.

Raptem 18 lat niepodległości i wykształcono młode pokolenie, które wiernie i bardzo oddanie walczyło za Ojczyznę.

Następne lata –  od 45 roku – niszczenie elit. Przecież wiadomo, że i w czasie wojny elity zostały wyniszczone. Inteligencja została wyniszczona.

W 89 roku, co się stało? Komuniści przygotowali okrągły stół i przekazali władzę tak jak chcieli. Podstawowy jest problem – w tej chwili – odbudowanie wartości narodowych.

Teraz dopiero sięgnięto i oddano honory żołnierzom wyklętym. Jakie były oddane tym ludziom honory od 89 roku do dzisiaj? A gninęli najlepsi nasi ludzie.

Środowisko sądownicze… ono było od 45 roku… złe. A ono się wyczyściło? Nie wyczyściło się! Trzeba zreformować i wyczyścić.

Reforma edukacyjna. Okazuje się, że to ratuje małe szkoły, które ginęły, likwidowane były, bo nie było kogo uczyć. Zostaje siódma i ósma klasa. Oni się z tego cieszą. I to jest szansa na odbudowanie lepszej edukacji na poziomie szkoły podstawowej.

Nasza jedyna największa szansa. Wykształcić pokolenie na ludzi patriotycznych. A jak patriota, to nie znaczy, że to nacjonalista, czy faszysta. Jest patriotą. Jest Polakiem. 

Jedyna szansa. Wychować nowe pokolenie. Nowe elity. Uczciwe, porządne pokolenie, które może tą Polskę od nowa zbudować. Patriotów wychować, ludzi oddanych do tego. 

Odniosę się do liberalnej demokracji. Czyli róbcie, co chcecie! Kradnijcie! Teraz słyszycie, ile afer! Aafera za aferą, afera za aferą!

W  sądach w Olsztynie… podobna sprawa jak Amber Gold… sprawa kradzieży maszyn budowlanych… 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *