sobota, 2 marca, 2024
WojskoŻycie Olsztyna

Terytorialsi po raz pierwszy strzelali z GROT-ów w Morągu

W Morągu żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Warmii i Mazur odbyli pierwsze strzelania z karabinków GROT. W miniony weekend Terytorialsi z batalionu lekkiej piechoty w Morągu, kontynuowali szkolenie wyrównawcze.

Tym razem żołnierze poznali budowę karabinków GROT, zasady ich obsługi i eksploatacji. Odbyli także pierwsze szkolenie na strzelnicy.

Dla nowo przybyłych żołnierzy, była to okazja do wyrabiania prawidłowych nawyków i właściwych reakcji podczas posługiwania się bronią.

GROT to najnowocześniejsza broń na światowym poziomie. Cieszę się, że żołnierze WOT od samego początku służby mogą się szkolić z jej obsługi.

– podkreśla płk Mirosław Bryś, dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze, którzy doskonalą swoje umiejętności na ośmiodniowym szkoleniu wyrównawczym, także nie kryją zadowolenia z możliwości obsługi najnowocześniejszej broni:

Nowoczesny karabinek odpowiada na podstawowe potrzeby skuteczności działań współczesnego żołnierza na polu walki. Jest łatwy w obsłudze. Przystosowany do strzelania dynamicznego, ale ma również dobre skupienie w celności.

– podkreśla ppor. Eryk Kowalczyk, żołnierz pełniący Terytorialną Służbę Wojskową.

Terytorialsi strzelali w Morągu

Uczestnik szkolenia st. szer. Karol Stypółkowski zaznaczył, że obsługa broni jest bardzo prosta, a celność bardzo dobra. Odrzut jest minimalny, co pozwala utrzymać ogień na kierunku. Jestem bardzo mile zaskoczony – dodaje.

Wyniki, jak na pierwsze strzelanie, są bardzo obiecujące. Spośród 152 strzelających, 85 żołnierzy uzyskało oceny bardzo dobre.

Monika Jabłońska – Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *