czwartek, 25 lipca, 2024
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Unia Europejska ma bardzo, bardzo wiele problemów!

Unia Europejska ma bardzo, bardzo wiele problemów. Jej podstawowym problemem jest filozofia w oparciu, o którą została zbudowana. Filozofia w największym skrócie: biurokracji, przeregulowania, marnotrawstwa i socjalizmu.

Tymi słowami Przemysław Wipler rozpoczął swój blisko godziny wykład w  ramach koła naukowego UWM, 9 maja 2016 r., w Olsztynie.

Zainteresowani mogą obejrzeć cały wykład na załączonym filmie. Poniżej przedstawiam tylko hasła, zdania, które wydają się mi, że dobrze odzwierciedlają o czym Przemysław Wipler przez blisko godzinę mówił.

A mówił płynnie i… ciekawie. Zna się chłop na rzeczy i dobrze opanował materię, o której podjął się wykładać – przede wszystkim – dla młodzieży akademickiej.

Ja też nie żałuję, że poświęciłem wieczór na bliższy kontakt z człowiekiem, który od lat współpracuje z Januszem Korwin-Mikke, a którego szanuję za stałość poglądów.

Bogate kraje europejskie wyniszczone II wojną światową rozpoczęły proces, który doprowadził do utworzenia Unii Europejskiej, od rozwiązywania bardzo konkretnych problemów. Rozpoczęto od likwidacji wielkiej patologii jakim był protekcjonizm.

Gdyby to była taka Unia, która rzeczywiście przestrzega zasady pomocniczości, nie wkracza w kompetencje państw narodowych – jest Europą Ojczyzn – to byłby taki mechanizm polityczny, który dałby Europie stabilność, dobrobyt, zamożność.

Niestety, w pewnym momencie UE została opanowana przez pokolenie rewolucji kulturowej, lewicę obyczajową, lewicę socjalistów w wymiarze ekonomiczno-gospodarczym. 

Kto z nas chciałby, by Polska miała taką strukturę etniczną, religijną, cywilizacyjną, jak obecna Francja, Belgia, czy w coraz większym stopniu Niemcy? Kto z Was chciałby, żeby przy różnych problemach, z którymi boryka się Olsztyn, żeby do tych wszystkich problemów doszła dzielnica muzułmańska w Olsztynie? 

Europa najpierw stworzyła model, w ramach którego zbudowano gigantyczne zachęty by ludzie którym uda się legalnie, bądź nielegalnie dostać się na teren UE, to później mogą już budować kalifat ku chwale Proroka, i żyć na koszt niewiernych, którzy za to wszystko płacą.

Ten model się sypie. Ten model się rozpada. Niemcy dzielą się tylko problemami.

Były dwa cuda ostatniej kampanii wyborczej. Ryszard Petru, który musiał sprzedać mieszkanie, bo zamieszkał w telewizji – to jest pierwszy cud kampanii, a drugi cud kampanii, to było absolutne zniknięcie na ponad miesiąc z jakiejkolwiek telewizji tematu uchodźców.

Ten temat, jako szkodzący Platformie, szkodzący SLD, szkodzący Nowoczesnej, ten temat zniknął. To był temat, w wyniku którego Polacy myślą tak, jak my, czyli normalnie. Przebudowywali swoje decyzje wyborcze.

Wysadzone lotnisko w Brukseli, stacje metra. Dlaczego te stacje zostały wysadzone? Bo państwo belgijskie próbowało zacząć działać jak normalne państwo. Wszystkie przesłanki państwa upadłego spełniała Belgia. To jest państwo, które nie potrafi wyłonić rządu. Nie kontroluje w pełni swojego terytorium. To jest kryzys cywilizacyjny. 

Drugi poziom problemów UE to jest gospodarka, to jest ekonomia. UE stoi w miejscu, jest zablokowana i świat jej ucieka. Ten kryzys wynika z błędnego modelu rozwojowego.

Gigantyczne marnotrawstwo socjalne było możliwe przez kilka dekad w Europie dzięki temu, że mieli sto kilkadziesiąt lat zdrowego kapitalizmu. Polskę minęło to, co było dobre w industrializacji, w przemianach pierwszej fazy kapitalizmu. Myśmy tkwili w komunie. 

Marszałek waszego województwa zrobił coś, co wprawiło mnie w absolutne osłupienie. Wydał 4 miliony złotych na opracowanie pod tytułem:

Dlaczego mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego wyjeżdżają z tego województwa, i co zrobić żeby przestali wyjeżdżać?

Za 4 miliony złotych dowiedział się, że ludzie wyjeżdżają bo nie mają tu roboty! Dowiedział się, że przestaną wyjeżdżać jeżeli będą mieli dobrze płatną robotę! Geniusz!

Ten facet decyzją o wydaniu w taki sposób kilku milionów złotych z pieniędzy podatników, wyrzucił do kosza życie kilkorga z was. 

Problemem UE jest to, że kończą się zasoby. Kończą się zaskórniaki, dzięki którym socjalizm był możliwy. Zachodzą w UE pewne zmiany, dzięki którym jest trochę normalniej, dzięki którym da się żyć.

To co naprawdę rozwija  się w Polsce, w chwili obecnej, pomimo różnych kryzysów to jest rolnictwo. Polscy rolnicy dobrą polską żywnością zalewają rynki europejskie. 

Unia Europejska ma bardzo, bardzo wiele problemów. Przemysław Wipler diagnozuje obecną sytuację w UE i Polsce. Nie narzeka a przedstawia konkretne zmiany, które należy wprowadzać aby ten polski i europejski pociąg, postawić znów na tor ku zamożności i pokojowemu współistnieniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *