sobota, 20 kwietnia, 2024
Zabawy StasiaŻycie Olsztyna

Wielki Test z Historii – 25 lat wolności

Już dzisiaj o 20,25 w TVP 1 kolejny Wielki Test z Historii – 25 lat wolności.

Tym razem tematem testu są zmiany, jakie dokonały się w Polsce przez ostatnie 25 lat. Polecam udział w nim każdemu, kto chociaż troszeczkę obserwował wydarzenia jakie miały miejsce w Polsce, w ostatnim ćwierćwieczu. Każdy internauta może wziąć w nim udział – one line – i sprawdzić swoją wiedzę. Ja z pewnością wezmę w nim udział i napiszę relację. Zapraszam do wspólnej zabawy.

I po teście. Warmińsko-mazurskie uzyskało 53% dobrych odpowiedzi. Ja na 24 zadanych pytań dobrze odpowiedziałem na 16, czyli uzyskałem 66,66 %. Wynik… średni. Błędy wynikły przede wszystkim z… pośpiechu. Klikałem na odpowiedź praktycznie bez zastanowienia, mając na myśli zasadę: kto nie ryzykuje ten nie wygrywa 🙂

Pierwszych 9 pytań i 9  bezbłędnych odpowiedzi. Schody zaczęły się od 4-go pytania w drugiej rundzie: który teleturniej ukazuje się dłużej w TVP? Kliknąłem na ”Jaka to melodia” bo do tego teleturnieju startowałem w eliminacjach dawno temu, a do ”Familiady” nie zgłaszałem się. I to mnie… rozkojarzyło.

O kremówkach Jan Paweł II mówił w Wadowicach, a nie w polskim parlamencie. Stan Tymiński miał dodatkowo obywatelstwo Kanady a nie Meksyku. Tu zmyliła mnie egzotyczność urody jego żony.

Przesadziłem także z oceną ilości osób w Polsce, które mają wyższe wykształcenie. Postawiłem na 28% a w rzeczywistości to 17 % naszego społeczeństwa może poszczycić się dyplomem uczelni wyższej.

Pozostałe błędne odpowiedzi były nie do uniknięcia, bo faktycznie nie znałem na nie odpowiedzi. No cóż, potwierdza się zasada, którą znam od dawna: w teleturniejach nie ma łatwych i trudnych pytań. Są tylko takie, na które znamy odpowiedź i takie, na których odpowiedzi nie znamy! Czekam na następny test… a jak poszło Tobie?

Tu możesz sprawdzić wyniki testu: PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *