Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami w Olsztynie

KOD WM włączył się w akcję wspierania niezależnych sędziów w 18 dzień każdego miesiąca, ogłoszony przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia Dniem Solidarności z Represjonowanymi Sędziami.

Dzisiaj o godzinie 18:00 przed Sądem Rejonowym w Olsztynie, grupa – nieliczna – działaczy i sympatyków KOD-u, domagała się przywrócenia do pracy bezprawnie – ich zdaniem – odsuniętych od orzekania sędziów: Pawła Juszczyszyna, Beaty Morawiec i Igora Tuleyi.

Zgromadzenie zagaiła mecenas Marta Kamińska.

Następnie głos zabrał sędzia Wojciech Krawczyk, który już rok temu pod Sądem Rejonowym w Olsztynie, mówił do polityków:

Ja się was nie boję!

Olsztyńską palestrę pod Sądem Rejonowym, reprezentowała także radca prawny z Kancelarii Lech Obara i WspółpracownicyMarta Kawula.

Krótkie przemówienia zakończyła Irena Telesz-Burczyk, która przeczytała wiersz:

Dziś sędziowie, jutro Ty!

 

Na koniec zgromadzenia przed Sądem Rejonowym w Olsztynie w Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami, Marta Kamińska zaprosiła na następne wydarzenia organizowane przez lokalny KOD, wyrażając nadzieję, że frekwencja… wzrośnie.

 

Mnie zdziwiła obecność pod Sądem Rejonowym kilku policjantów z… zespołu prasowego? Filmowali i coś na gorąco notowali. Czyżby notatki do artykułu? 😆

 

Fot. Ku Prawdzie

 

4 komentarze do “Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami w Olsztynie

 • 24 maja 2021 o 14:39
  Permalink

  Ja się boję, że społeczeństwo nie przestanie się bać tego ferowania…

  Odpowiedz
  • 24 maja 2021 o 17:21
   Permalink

   Dziękuję! Jak widzę ilu mamy niewolników, którzy noszą maski na wolnej przestrzeni, pomimo zniesienia nakazu to… wątpię w cokolwiek pozytywnego ze strony… społeczeństwa… o odwadze nie wspominając 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.