niedziela, 21 lipca, 2024
RekreacjaSportŻołnierze NiezłomniŻycie Olsztyna

Naterki 2018 – Turniej Piłki Nożnej o Puchar Danuty Siedzikówny ps. Inka

18 sierpnia uczestniczyłem w nader sympatycznej imprezie. Dawid Miszczak zaprosił mnie do drużyny z Olsztynka, która uczestniczyła w II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Danuty Siedzikówny ps. Inka.

Naterki 2018 – Organizatorem tego Turnieju był Ruch Narodowy, którego niektóre poczynania – szczególnie te w Olsztynie – mam możliwość dokumentować już od jakiegoś czasu.

W Naterkach działają narodowcy pod przewodnictwem Piotra Barańskiego, i tworzą grupę Patriotyczne Naterki.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Danuty Siedzikówny ps. Inka ma na celu integrację środowiska patriotycznego poprzez sport. Dodatkowym celem jest pomoc materialna… patriocie.

W tym roku wpisowe zebrane od startujących drużyn, zostało przekazane patriocie, który wskutek nieszczęśliwych zdarzeń stracił nogę, i potrzebuje wsparcia na protezę.

Ja rozegrałem dwa mecze. Bramki nie strzeliłem, ale imprezę uważam za bardzo udaną. Był ruch w nadzwyczaj przyjemnych okolicznościach przyrody!

Było ciepło i była ulewa, która uatrakcyjniła poczynania piłkarzy w nieoczekiwane ewolucje, co można zobaczyć na załączonym do artykułu filmie.

Zakończenie Turnieju uświetnił gość specjalny. Major Ireneusz Hurynowicz ps. Góra, żołnierz VI Wileńskiej Brygady Armii Krajowej.

Uścisk dłoni jednego z ostatnich żyjących żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę z bronią w ręku, dał mi dużo satysfakcji.

Zwieńczeniem imprezy było ognisko, przy którym można było pokrzepić ciało kiełbaską i dobrym piwkiem, a także pogawędzić nie tylko na patriotyczne tematy.

Sportowo bezkonkurencyjna była drużyna z Naterek, która zwyciężyła po raz drugi. Poniżej podaję wyniki poszczególnych meczów:

NATERKI – SZCZYTNO 10 : 1

BIESAL – UDERZENIE 5 : 1

NATERKI – BIESAL 11 : 4

UDERZENIE – OLSZTYNEK 6 : 2

BIESAL – SZCZYTNO 5 : 4

NATERKI : UDERZENIE 5 : 1

SZCZYTNO – UDERZENIE 1 : 2

OLSZTYNEK – SZCZYTNO 3 : 2

Naterki 2018 – Końcowa klasyfikacja, najlepszy zawodnik turnieju i najlepszy bramkarz – do obejrzenia na załączonym filmie. Do zobaczenia za rok w Naterkach.

 

 

 

 

2 komentarze do “Naterki 2018 – Turniej Piłki Nożnej o Puchar Danuty Siedzikówny ps. Inka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *