wtorek, 5 grudnia, 2023
Jaka jest Twoja prawda?

Norbert Kamiński: To jest całkowite zanegowanie państwa prawa!

6 czerwca 2017 r. w olsztyńskim Sądzie Rejonowym usłyszałem: Sąd Rejonowy po rozpoznaniu zażalenia Norberta Kamińskiego na postanowienie Prokuratora Rejonowego Olsztyn – Południe, postanowił utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie. Zażalenie nie zasługuje na uwzględnienie. W ocenie Sądu postępowanie dowodowe było prowadzone w sposób wnikliwy, umożliwiający dokonanie oceny, czy popełnione zostały przestępstwa.

Tuż po ogłoszeniu powyższego postanowienia, zapytałem się Norberta Kamińskiego:

Jaka jest Twoja prawda o dzisiejszym postanowieniu Sądu?

/skrót wypowiedzi, całość do obejrzenia/ 

Dzisiejsze postanowienie – najkrócej mówiąc – jest bardzo rozczarowujące.

Cała sprawa rozpoczęła się rok temu, kiedy to złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie, dotyczące podejrzenia narażenia zdrowia i życia, oraz zniszczenia mienia, poprzez budowę drogi w Klebarku Małym.

Drogi nielegalnej, zrobionej częściowo przez poprzedniego wójta, częściowo przez obecnego.

Ta droga – bez żadnych ograniczeń tonażu pojazdów – była poprowadzona kilkadziesiąt centymetrów nad gazociągiem wysokiego ciśnienia, który w dwóch miejscach tą drogę przecina.

W moim rozumieniu – pamiętając o wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce i na świecie, dotyczących wybuchów gazociągów – uważałem, że takiego typu zawiadomienie jest jak najbardziej słuszne.

Zatrzymanie ruchu lub zamknięcie drogi – z mego punktu widzenia – było bardzo istotne.

Po mniej więcej roku pracy, Prokuratura odmówiła złożenia aktu oskarżenia i zamknęła śledztwo.

Złożyłem na to zażalenie, i dzisiejsze postanowienie Sądu Rejonowego w Olsztynie, w którym sędzia stwierdził, iż nie ma podstaw do wszczęcia tej sprawy, było stwierdzeniem, iż – w moim rozumieniu – można bardzo daleko dopuścić łamanie prawa przez przedstawicieli samorządu.

Jest to wyrok stronniczy.

Pogrzebana została logika, Pogrzebane zostało bezpieczeństwo ludzkie. Pogrzebane zostały podstawowe wartości dotyczące obowiązków Gminy i samorządu terytorialnego, czyli ochrona zdrowia i życia ludzkiego. 

Sąd miał z jednej strony – na szali – niekaralność przedstawicieli władz Gminy Purda, a z drugiej strony miał bezpieczeństwo ludzkie. Zdecydował się na postanowienie, które służy przede wszystkim władzom, a ludzi ma całkowicie w… braku poważania.

To postanowienie – w moim osobistym odczuciu:

jest całkowitym zanegowaniem państwa prawa! 

Ten wyrok jest głęboko stronniczy. To jest szafowanie zdrowiem i życiem ludzkim.

Wyrok ten moim zdanie – wpisuje się do szeregu wyroków… bardzo niskiej jakości. 

Norbert Kamiński powiedział także, w czyim imieniu walczy o zamknięcie drogi i podał kwotę na jaką Gmina Purda wyceniła podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców Klebarka Małego, mających zabudowania:

w polu rażenia abstrakcyjnego wybuchu gazociągu.

 

 

Barbara Berecka
źródło: Facebook
Dziękuję! Wolnoć Tomku w swoim… sądku  😆

 

Margareta Godz
źródło: Facebook
Dziękuję! Że co? Że prokuratura i sąd łamie prawo i zasady bezpieczeństwa? To normalka w naszym kraju  😆

4 komentarze do “Norbert Kamiński: To jest całkowite zanegowanie państwa prawa!

 • Inwestycja celu publicznego- kumulacja dwóch gazociągów wysokiego ciśnienia w wąskim pasie w pobliżu domów mieszkalnych. To dla niej sporządza się decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach z myślą o zwierzątkach, zalesieniach, ale już nie o ludziach. Zagrożenie życia mieszkańców i ich spokojnej egzystencji nie liczy się tu wcale. Bezpieczeństwo człowieka nie jest uwzględniane w takiej decyzji. Nikt nie bada sensu i racjonalności takich projektów, a przecież można posadowić gazociąg z dala od osiedli choćby alternatywnie wzdłuż południowej obwodnicy Olsztyna. Tam teraz jest jeden wielki teren budowy. Wszechpotężna Polska Spółka Gazownictwa nie liczy się w cale z postulatami mieszkańców. A nieczuły moloch administracyjny pozbawia ludzi praw do obrony ich istotnych interesów bytowych. Władze miasta Olsztyna i sąsiednie samorządy są na pasku potężnej spółki nie liczącej się z nikim i niczym.
  Władze samorządowe nie dbają o racjonalny, zrównoważony rozwój . Projekt Spółki zrobiony na odwal jak najprościej. Skopiowali to co projektanci wymyślili 40 lat temu. Nikt nigdy nie uwzględniał rozwoju osiedla, budowy obwodnicy na południu Olsztyna i nie postarał się o wizjonerskie podejście do problemu. Jakoś to przejdzie . Ludek głupi wszystko kupi. Wstyd panowie włodarze, gmin i miast gospodarze ! Suweren zapamięta. Hańba spółce co gardzi dobrem, bezpieczeństwem społecznym i realizuje swe projekty w sposób bezwzględny.?

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Lejesz mi Anno na serce… miód 😉 Oby tak świadomych swoich praw i… zagrożeń obywateli było jak najwięcej! I oby chciało się im wystartować w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Albo przynajmniej pójść do lokali wyborczych, i zagłosować na… sobie podobnych 😉

   Odpowiedz
 • „PO było grupą przestępczą!” Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL, Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz. Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie. Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca. Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach. Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *