sobota, 13 lipca, 2024
PolicjaŻycie Olsztyna

Nowym vice Tomasza Klimka będzie P.K.! Ku Prawdzie prorokuje!

Zaglądam na stronę internetową Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w nadziei, że wreszcie zobaczę całe kierownictwo Komendy w pełnej krasie.

A tu ciągle zawód. Insp. Jan Markowski przez 3 tygodnie pozostaje incognito, to chyba naleciałość z CBŚ?!

Niby jego fizys pamiętam z autopsji, ale ciekawi mnie, jakie zaszły zmiany od afery wentylatorowej? Posiwiał? Wyłysiał? Trosk nie brakowało!

Teoretycznie na miejsce pierwszego vice wskoczył mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak i chyba tam pozostanie na dłużej.

Dlaczego napisałem teoretycznie? Ponieważ uważam, że mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak nie jest człowiekiem dobrej zmiany spod ręki insp. Tomasza Klimka.

Pozostanie w kierownictwie, gdyż zmiany kadrowe w policji – na każdym szczeblu – nie mogą być rewolucyjne!

W Policji obowiązuje zasada: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek… czyli nie drażnić republiki kolesiów 😉

Gdy rok temu zastanawiałem się, w jakich rejonach szukać zastępcy dla logistyka mł. insp. Adama Kall, nie miałem wątpliwości, że trzeba szukać kandydata – aferzystę sprzed lat.

Gdy teraz się zastanawiam: kto może być prawdziwym pierwszym vice Tomasza Klimka? Też nie mam wątpliwości!

Wystarczy prześledzić poczynania kadrowe PiS-u i przebieg służby insp. Tomasza Klimka.

Już trochę czasu od powołania na stanowisko Komendanta minęło i czas podeprzeć się… Misiewiczem!

Ścieżka kariery… którą mamiono ambitnych policjantów poszła w odstawkę i teraz – już bez skrupułów – na stanowiska kierownicze powołuje się… swoich.

Nowy vice nie może pochodzić z KWP w Olsztynie, bo tutaj insp. Tomasz Klimek nie miał ani jednego swojaka.

Wszyscy z dotychczasowego kierownictwa KWP śmieją się z dobrej zmiany i przyjęli postawę wyczekującą.

Nie może to być też człowiek z Mrągowa. Kto zna to środowisko, to wie dlaczego.

Dla mnie jest oczywiste, uwzględniając w dedukcji pierwsze decyzje kadrowe insp. Tomasza Klimka – tuż po powołaniu – że Misiewicz musi pochodzić z KPP w Ostródzie!

Ponieważ insp. Tomasz Klimek był Komendantem Powiatowym Policji w Ostródzie w latach 2007-2010, a ja tam pracowałem w latach 2003-2006, to jestem przekonany, że znam osobiście przyszłego, nowego vice.

Żeby była jasność. Nie będzie nim z pewnością obecny Komendant KPP w Ostródzie Marcin Danowski.

Kandydat na Misiewicza insp. Tomasza Klimka, nie może awansować na vice, ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji! To nie byłoby w stylu dobrej zmiany.

Olsztyński policyjny Misiewicz może mieć w życiorysie – co najwyżej – komendanta posterunku lub komisariatu.

Najlepiej żeby w ogóle nie był policjantem, ale to chyba byłby – już teraz – za duży wał! Dosyć wstydu PiS najadł się przez ministra – aptekarza 😉

Gdy sięgam pamięcią do listy funkcjonariuszy z Ostródy, których poznałem, i których teraz – po latach – widziałbym w kręgu zainteresowania insp. Tomasza Klimka, to na myśl przychodzi mi kilka nazwisk.

Trudność wyboru polega na tym, że już minęło 10 lat od chwili, gdy przestałem pracować w KPP Ostróda. Nie znam ich późniejszych losów.

Tak czy siak. Nic nie mam do stracenia. Najwyżej posypię głowę popiołem – tu na portalu – gdy moje przewidywania spalą na panewce. Dlatego zabawię się w Kaszpirowskiego.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek na swojego vice wybierze byłego funkcjonariusza z KPP w Ostródzie o inicjałach P.F. lub P.K.! Szczerze? Moim zdecydowanym faworytem jest P.K., który był dowódcą nieetatowej grupy AT w Ostródzie, a później – po przejściu na emeryturę – ściśle współpracował z KPP w Ostródzie prowadząc prywatny biznes. No cóż… tak jak piszę od trzech lat. Policyjna republika kolesiów w pełnej krasie!

 

23 czerwca 2017 r.

Nie trafiłem… i to mnie ogromnie cieszy!!!

Widać, Jarosław Zieliński tym razem nie dał się zrobić w balona. Kandydatura P.K. przepadła w gabinetowych ustaleniach. Dosyć Misiewiczów.

Spełniła się moja zapowiedź, że jak nie Koszczał, to… były komendant (patrz odpowiedź dla Endrju). Padło na Braniewo.

To tak, jak przy wyborze sołtysa w Wąchocku 😉 A w Ostródzie ponoć już… roztrząsają obornik… 😉

 

Daniel Kawecki
źródło: Facebook
Dziękuję! Oj tam, oj tam… nic się nie zmienia. Zmieniają się ludzie… nie zmienia się policja i polityka  😆  Ale fakt… garnizon warmińsko-mazurski to “dziadostwo”! To stwierdził w sądzie były dowódca garnizonu generał Józef Gdański!

 

Szymon Klimek
źródło: Facebook
Dziękuję! Ponoć to są właśnie “dobre zmiany”! Klimku? Nie wierzysz w decyzje Klimka?  😆

 

4 komentarze do “Nowym vice Tomasza Klimka będzie P.K.! Ku Prawdzie prorokuje!

  • Przykro mi ale jasnowidzem to Ty nie jesteś. Ale próbuj dalej. Pewnie komendant Klimek się przestraszył Twoich proroctw i mianuje kogoś innego.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! A mi nie jest przykro… bo ja za jasnowidza się nigdy nie uważałem 😉 Ale Markowskiego przewidziałem prawie rok przed mianowaniem. Endrju, już wiesz kto będzie? Ja przewiduję, że jak nie Koszczał… to będzie jeden z byłych komendantów… jednym słowem… tak czy siak, będzie KOLEŚ, a nie fachowiec 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *