wtorek, 5 grudnia, 2023
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Polakiem w Polsce może być każdy! Leszek Żebrowski

W tej części wykładu, który miał miejsce 6 października 2017 r. w Olsztynie, Leszek Żebrowski przedstawia bliżej sylwetki kilku żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, o innej – niż polskiej – narodowości.

Jak się okazuje – ramię w ramię – z Polakami w szeregach NSZ, walczyło około 30 innych narodowości.

Ten fakt nie pasuje do etykietki jaką Narodowym Siłom Zbrojnym przykleiła propaganda komunistyczna.

Czy organizacja antysemicka i czarnosecinna tolerowałaby w swoich szeregach przedstawicieli: Żydów, Tatarów, Ormian, Gruzinów, Rosjan, Białorusinów… ?

Leszek Żebrowski

Tym ludziom – (dowództwu NSZ – przyp. KP) – przypisuje się nacjonalizm. Oni tego pojęcia tak naprawdę nie używali.

A jeśli nawet pojawiało się w ich publicystyce, to było inaczej rozumiane. 

Polska idea narodowa nigdy nie była nacjonalistyczna!

Nie była tym, czym była na Zachodzie. Ruchy nacjonalistyczne: brytyjskie, niemieckie, hiszpańskie, portugalskie, włoskie, są zupełnie innego typu.

Tam jest łączenie się według krwi. Mamy wspólne etniczne pochodzenie. Krew się liczy!

Urodzony z matki – Niemki, ojca – Niemca, to znaczy, że jesteś Niemcem. Nie masz wyboru!

W Polsce tego nie było. Profesor Wincenty Lutosławski – wybitny filozof – jeden z ideologów Obozu Narodowego pisał przed wojną:

Polakiem w Polsce może być każdy!

Może to być Niemiec, murzyn, czerwonoskóry Indianin, Hindus. Każdy, kto się do polskości przyznaje. Kto dla Polski chce żyć i pracować.

Kto akceptuje polski system wartości i przyjmuje interes narodowy Polski, jako swój własny.

I dlatego tak było. I dlatego ta idea narodowa jest tak zwalczana. Żeby nie pokazać jej prawdziwego oblicza.

Żebyśmy nie mówili tak, jak mówić powinniśmy. 

 

 

2 komentarze do “Polakiem w Polsce może być każdy! Leszek Żebrowski

 • Prof. W.Lutoslawski glosil, ze…. „Polakiem w Polsce moze byc kazdy”.
  Cytat:
  „Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Żydzi, jeśli żyją dla wspólnego ideału Polski. (…) Murzyn lub czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem, jeśli przejmie dziedzictwo duchowe polskiego narodu, zawarte w jego literaturze, sztuce, polityce, obyczajach i jeśli ma niezłomną wolę przyczyniania się do rozwoju bytu narodowego Polaków.”
  Źródło:
  Posłannictwo polskiego narodu, Warszawa 1939, s. 23–24.

  Tyle na ten temat prof. W.Lutoslawski , ktory zapewne nie slyszal o DNA (kodzie genetycznym) , ktory u kazdej nacji jest odmienny i ten przyklad obala teorie profesora W.Lutoslawskiego.
  Poza tym „profesor” postawil wiele warunkow obcokrajowcom na bycie Polakiem uzywajac wyrazu „jesli” , ktory brzmi niczym „pobozne zyczenie” i teoria nie idzie w parze z praktyka.
  Owszem, obcokrajowiec moze przyswoich sobie cechy polskosci , ale to zajmuje dziesiatki lat i co najmniej kilka pokolen, Ten proces asymiliacji obcokrajowca moze trwac krocej, jesli mamy do czynienia z malzenstwami mieszanymi typu polsko-obcokrajowiec.
  Tymczasem, zeby byc Polakiem/Polka to trzeba miec polskich przodkow i taka zasada obowiazuje od stuleci….. i DNA jest tego potwierdzeniem.

  Wazna role odgrywa rowniez psychologia obcokrajowca i jego przyzwyczajenia jakich nabyl za mlodu w kraju swojego urodzenia i pochodzenia.
  I tak np. jesli obcokrajowiec posiada slowianski kod genetyczny, jaki posiadaja Polacy, wowczas ta asymilacja moze trwac krocej, ale to tez nie jest regula, poniewaz obcokrajowiec ma zakodowane swoje cechy , plus tradycje oraz przyzwyczajenia wyniesione za swojego srodowiska.

  Historyk dr D.Duke pisal w swojej ksiazce pt. „JEWISH SUPREMACISM” (Zydowska Supremacja) , ze….. ZYD ZAWSZE POZOSTAJE ZYDEM , NIEZALEZNIE OD KLIMATU , KOLORU SKORY , MIEJSCA ZAMIESZANIA I WYMIESZANIA SIE Z GOJAMI.
  W polskiej histori jest mnostwo przykladow, ktore potwierdzaja to co pisal D.Duke, jak chociazby S.Didier, A Niemojewski, W.Konopczynski, T.Gluzinski, ks. S.Trzeciak, ks. S.Staszic etc.
  Ale od tej reguly sa wyjatki i tym warunkiem jest zmiana religii u Zyda, czyli przejscie na katolicyzm i calkowite odrzucenie religii zydowskiej , jak to uczynila niewielka grupa Zydow w przeszlosci, np. ks.Pranaitis, B.Freedman, J.Brafmann etc , ale to sa postacie wyjatkowe, ktore nie swiadcza o masowym przechodzeniu Zydow na katolicyzm lub masowym udziale zydow w walce z niemieckim i sowieckim okupantem Polski w latach 1939-1945.

  Jak pisal R.Dmowski …… „katolicyzm tkwi w istocie polskosci” , czyli musi dojsc do swiadomego zerwania wiezow religijnych u Zyda wychowanego w judeo-talmudyzmie i przyjecie przez niego wiary katolickiej co ma rowniez podloze psychologiczne.
  Dopiero wowczas Zyd bedzie czul sie bardziej Polakiem niz Zydem.
  Ale zeby byc Polakiem to trzeba miec polskich przodkow.

  Historyk L.Zebrowski uzywa reguly prof. W.Lutoslawskiego i probuje przekonac Polakow do reguly Lutoslawskiego. Ale w tym przypadku obcokrajowiec kwalifikuje sie do okreslenia go mianem „polskiego patrioty”, a nie do miana Polaka ze wzgledu na roznice w DNA i obce pochodzenie.

  Uwagi z wlasnego podworka.
  Mieszkam na kontynencie AP i zauwazylem, ze np. Indianin zamieszkaly na kontynencie AP nigdy nie powie o sobie, ze jest Amerykaninem lub Kanadyjczykiem, ale wielu Indian bralo udzial w wojnach u boku Kanadyjczykow i Amerykanow przeciwko brytyjskim kolonistom i wykazali swoj patriotyzm.
  Poza tym Ameryka i Kanada to kraj immigrantow i oczywisce kazdy ma prawo mowic kim sie czuje.
  Wsrod nowych emigrantow panuje zasada/zwyczaj , ze kazdy wymienia kraj swojego pochodzenia i narodowosc.
  Natomiast wsrod pokolen emigrantow, ktorych przodkowie przybyli 100 lat temu lub wczesniej, oni mowia o sobie, ze sa Amerykanami lub Kanadyjczykami i tak to wyglada w praktyce.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Komentarz jest bardzo… profesjonalny! Dlatego, bez zgody autora zamieszczę ten tekst, jako oddzielny artykuł. Szczególnie moje serce się… rozradowało, gdy okazało się, że autor komentarza rzeczywiście mieszka w Kanadzie i nie jest żadnym trollem 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *