sobota, 2 grudnia, 2023
InformacjePolityka

RAPORT Z WIEJSKIEJ – KONFEDERACJA JUŻ PRACUJE!

Zakończyło się pierwsze dwudniowe posiedzenie Sejmu X kadencji, podczas którego wiele się wydarzyło. Konfederacja bierze czynny udział w pracach niższej izby parlamentu. W tej kadencji mamy dodatkowe narzędzia, które posłużą nam do walki o interesy Polski i Polaków.

Przede wszystkim posłowie Konfederacji zawiązali klub parlamentarny, który pozwoli nam zgłaszać do porządku obrad projekty ustaw.

W poprzedniej kadencji Sejmu nie mieliśmy takiej możliwości, przez co Polacy dowiadywali się o naszym programie i postulatach tylko przez środki komunikacji internetowej oraz sporadyczne wystąpienia w mediach.

Teraz zgodnie z prawem każdy nasz projekt musi być procedowany przez Sejm RP. A pierwsze ustawy już zostały wniesione do laski marszałkowskiej.

Są to ustawy nieprzypadkowe, gdyż związane z obietnicami wyborczymi Platformy oraz PSL.

Oba ugrupowania podkradały postulaty programowe Konfederacji, o których mówimy od lat.

Bardzo cieszymy się, że natchnęliśmy partie centrolewu do powzięcia proobywatelskich rozwiązań, jednak przyszedł czas powiedzieć „sprawdzam”, zwłaszcza, że obie partie szukają ucieczki od swoich zobowiązań wyborczych

60 tys. zł kwoty wolnej od podatku 

W liście 100 Konkretów na 100 pierwszych dni rządów Koalicji Obywatelskiej znalazła się zapowiedź podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł rocznie.

Nie chcemy, aby wyborcy oraz politycy zapomnieli o tej sprawie, dlatego złożyliśmy już stosowny projekt ustawy w Sejmie, który liczymy, że będzie procedowany od razu po zawiązaniu się komisji sejmowych.

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców

Drugim projektem, który zgłosiliśmy jest dobrowolna składka emerytalna dla przedsiębiorców. Postulat ten podchwycili politycy Trzeciej Drogi na ostatniej prostej kampanii wyborczej.

Jednak później ze strony internetowej PSL zniknął jednak program wyborczy zawierający ten postulat. Kilka dni później „dobrowolność” zmieniono na „wakacje”. Nie pozwolimy na zmiękczanie obietnic wyborczych – mówimy „sprawdzam”!

Konfederacja z wicemarszałkiem Sejmu 

Choć spekulowano, że nowy Sejm nie pozwoli Konfederacji zasiąść w Prezydium Sejmu, to jednak udało nam się uzyskać stanowisko wicemarszałka Sejmu dla Krzysztofa Bosaka.

To stanowisko jest jednym z fundamentów naszej widoczności w X kadencji Sejmu. Sytuacja zmieni się diametralnie, a media mainstreamowe nie będą mogły dłużej nas ignorować.

Ponad 1,5 miliona wyborców Konfederacji będzie godnie reprezentowanych w Prezydium Sejmu przez Krzysztofa Bosaka który uzyskał największe poparcie spośród wszystkich kandydatów.

Co istotne, nie towarzyszyły temu żądne dodatkowe warunki i ustalenia.

Za kandydaturą przedstawiciela Konfederacji nie głosowali tylko posłowie Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy. Kandydaci tych formacji nie otrzymali również poparcia posłów Konfederacji.

Parlamentarny Zespół ds. Opieki Okołoporodowej 

Tak samo, jak w ubiegłej kadencji, również i w tej Konfederacja powołała zespół mający na celu walkę o prawa kobiet, te prawdziwe prawa kobiet.

W IX kadencji posłowie Konfederacji interweniowali 1500 razy w obronie interesu kobiet i ich dzieci na polskich porodówkach.

Parlamentarny Zespół ds. Światowej Organizacji Zdrowia 

Zajmiemy się sprawą traktatu pandemicznego WHO oraz wszystkimi działaniami podejmowanymi przez tę agendę.

Będziemy walczyć z próbami pomniejszenia polskiej suwerenności oraz ograniczaniem praw obywatelskich pod przykrywką walki z przyszłymi (planowanymi przez WHO?) pandemiami.

Nigdy więcej lockdownu!

Zespół Parlamentarny ds. Obrony Kierowców

Przyśpiesza unijny walec walki z kierowcami. Walec ten miał poparcie rządu PiS, a przyszły rząd centrolewu najprawdopodobniej utrzyma ten kierunek.

Strefy zakazu wjazdu, horrendalnie wysokie opodatkowanie paliw, zakaz rejestracji aut spalinowych – to tylko niektóre zagrożenia, z którymi musimy podjąć walkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *