niedziela, 16 czerwca, 2024
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Terytorialsi z Warmii i Mazur wicemistrzami Wojsk Obrony Terytorialnej w futsalu

Reprezentacja 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT zajęła drugie miejsce w halowej piłce nożnej – futsalu. Zawody o puchar dowódcy WOT odbyły się już po raz drugi. W finale rozgrywek warmińsko-mazurskich Terytorialsów pokonała drużyna z Lubelszczyzny.

W Wojskach Obrony Terytorialnej dużą wagę przywiązuje się do sprawności fizycznej, która jest jednym z kluczowych elementów wyszkolenia żołnierza. Jest ona rozwijana od pierwszych dni służby ochotników.

Jedną z jej form są gry zespołowe, a wśród nich halowa piłka nożna – futsal, która jest jedną z konkurencji punktowanych w ramach współzawodnictwa sportowego w WOT.

W rozegranych w ostatni weekend zawodach o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej najlepsza okazała się reprezentacja 2 Lubelskiej Brygady OT, drugie miejsce zajęła drużyna z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, a trzecie 1 Podlaska Brygada OT.

Warmińsko-Mazurskich Terytorialsów reprezentowali żołnierze z Batalionów Lekkiej Piechoty w Olsztynie, Braniewie i Giżycku.

Daliśmy z siebie wszystko. W finale walczyliśmy o zwycięstwo, jednak to koledzy z Lubelszczyzny okazali się mocniejsi. Jako żołnierze, musimy dbać o kondycję.
Takie zawody to doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności, ale także dobra forma integracji.
Na hali musimy działać jak jeden organizm, najważniejsza jest współpraca. To tak jak na poligonie, czy podczas działań – podkreślają żołnierze.

W zawodach startowało 13 drużyn reprezentujących wszystkie brygady obrony terytorialnej, organizatorem zawodów była 5 Mazowiecka Brygada OT.

Monika Jabłońska-Buder

Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *