środa, 6 grudnia, 2023
KsiążkaKulturaRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Wygrać Wolność – Najważniejszy wywiad ostatniego 10-lecia! Leszek Balcerowicz

W czerwcu 2019 roku miała miejsce premiera książki: Lech Leszek – Wygrać wolność.  Jest to wywiad – rzeka, który z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem przeprowadza Katarzyna Kolendo-Zaleska.

13 sierpnia 2019 roku Leszek Balcerowicz pojawił się w olsztyńskiej Książnicy Polskiej na promocji książki „Lech Leszek – Wygrać wolność”.

Bym przesadził, gdybym napisał, że na spotkanie z architektem przemian gospodarczych po PRL-u, przyszły… tłumy 😉

Na spotkaniu z Robertem Biedroniem było więcej osób, ale we wtorkowe, letnie popołudnie w Książnicy Polskiej pojawiło się sporo zwolenników profesora Balcerowicza. Jest faktem, że zabrakło krzeseł!

Ku prawdzie podaję, że na spotkaniu pojawiło się też kilku przeciwników planu Balcerowicza, ale skończyło się na prawie niezauważalnych prztyczkach słownych 😉

Już na początku spotkania Leszek Balcerowicz w ripoście do stwierdzenia prowadzącej spotkanie Katarzyny Janków-Mazurkiewicz, że książka „Wygrać wolność” to wywiad najważniejszy w tym roku, stwierdził, że to:

Najważniejszy wywiad ostatniego 10-lecia!

Zwolennikom i przeciwnikom dokonań Leszka Balcerowicza i Lecha Wałęsy polecam uważne obejrzenie całej mojej relacji ze spotkania.

Do mnie trafiły słowa Leszka Balcerowicza:

Nie narzekajmy a działajmy! 

Ponadto jako wskazówkę na przyszłość, co do mojej postawy jako dziennikarza, przyjąłem stwierdzenie Leszka Balcerowicza, że trzeba ujawniać komendantów policji, prokuratorów i sędziów, którzy nie stoją na straży prawa, a dbają o… swoją republikę kolesiów 😉

I tu obiecuję, że już wkrótce pojawią się na Ku Prawdzie artykuły o policjantach, prokuratorach i sędziach, o których mogę napisać, że są trybikami w mafii policyjno-prokuratorsko-sędziowskiej, która niszczy wielu uczciwych, praworządnych mieszkańców Olsztyna i… Polski 😉

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *