poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Jaka jest Twoja prawda?Żołnierze Niezłomni

Antoni Żubryd był krnąbrnym i niesfornym dzieckiem! Janusz Niemiec

29 maja 2017 r. na zaproszenie środowisk patriotycznych – do Olsztynka – przyjechał Janusz Niemiec. W Gimnazjum Katolickim dał lekcję historii  “na żywo”. Janusz Niemiec jest synem Janiny i Antoniego Żubrydów – żołnierzy wyklętych – a sam stał się – za przyczyną ich partyzanckiej walki – najmłodszym więźniem politycznym w Polsce, po zakończeniu II wojny światowej.

Januszu, jaka jest Twoja prawda o rodzicach – żołnierzach wyklętych?

Nazywam się Janusz Niemiec, ale jestem biologicznym synem majora Antoniego Żubryda, który był dowódcą największego oddziału partyzantki antykomunistycznej na terenie Podkarpacia. Działał w strukturach Narodowych Sił Zbrojnych…

Antoni Żubryd urodził się w 1918 roku w Sanoku. Stamtąd pochodzi cała nasza rodzina.

Antoni Żubryd był niesfornym, krnąbrnym dzieckiem.

W wieku 15 lat rodzice wysłali go do Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Śremie pod Poznaniem. Kończy szkołę w 1936 roku i dostaje przydział do 40 Pułku Piechoty “Dzieci Lwowskich”. 

Historia ojca jest bardzo ciekawa. Bardzo skomplikowana. Bardzo tragiczna. Działalność jako partyzant antykomunistycznego podziemia rozpoczął w roku 1945, tworząc olbrzymi oddział Narodowych Sił Zbrojnych, który liczył w sumie 260 żołnierzy.

Razem z moją mamą opuszcza Sanok i rozpoczyna działalność partyzancką, która trwa do tragicznego dnia 24 października 1946 roku.

W tym dniu zostaje brutalnie zamordowany przez agenta Urzędu Bezpieczeństwa o nazwisku Jerzy Woleń…

Chodzę z podniesionym czołem. Wiem, że ojciec był bardzo szanowany we wszystkich powiatach, tam gdzie działał. 

Moja historia jest ściśle związana z historią rodziców. Moje pierwsze aresztowanie nastąpiło w wieku 4 lat, kiedy ojciec opuścił Sanok, tworząc oddział partyzancki.

Po roku UB aresztowało mnie po raz wtóry, przetrzymując na zamku w Rzeszowie, przez pół roku, do momentu śmierci rodziców.

Antoni Żubryd wraz z żoną Janiną, zostali zamordowani w podstępny sposób przez agenta UB. Syn – Janusz Niemiec – nadal poszukuje miejsca pochówku ciał rodziców. Historię rodziny Żubrydów, możecie poznać na filmach: Historia Antoniego Żubryda Cz. I i Cz. II

 

 

4 komentarze do “Antoni Żubryd był krnąbrnym i niesfornym dzieckiem! Janusz Niemiec

 • Ormowcy też są ,,wyklętymi”!!!!!!!!

  Co za obłęd z profanacją ,,Żołnierzy Wyklętych”. Nie dość, że władza w swoich mediach szaleje w podwieszaniu się pod ŻW, to w swojej propagandzie zapędziła się w ślepy zaułek. Otóż w wydawanej przez TVP 2 panoramie, lansowała Janusza Niemca jako ofiarę reżimu komunistycznego. Nadmieniam, że Janusz Niemiec to były… /cenzura KP/

  Rządzący w swojej nihilistycznej propagandzie, opanowali już ,,hierarchie kościelną”, ,,patriotyzm”, ,,prawice” a teraz podporządkowują sobie historie ,,żołnierzy wyklętych” i nie ważne z jaką przeszłością, ważne by użyć te świętości Polskie, do swojej obrzydliwej propagandy… /cenzura KP/

  Konfidenci obcych wywiadów nachalną propagandą odwracają od siebie uwagę, po to, aby młodzi ludzie nie zajęli się ważnymi sprawami dla przyszłości Polski, by nikt nie cenzurował antypolskich poczynań. Dlatego, obecnie toczy się zażarta walka o opanowanie świadomości ludzi młodych, opartej na fałszywej propagandzie. Dzisiejsi agenci obcych mocarstw, światowych korporacji finansowych, by uwiarygodnić się w społeczeństwie, atakują byłych agentów sowieckich, ale sami w imię interesów globalistycznych i innego mocarstwa, likwidują Polską Państwowość. Spór w Polsce nie toczy się o prawdziwą Niepodległość Polski, spór toczy się między jednymi agentami a drugimi, jedni i drudzy próbują wciągnąć w te rozgrywki nie świadomą cześć polskiej młodzieży.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Żeby przedstawiać “fakty” z życia innych ludzi na KU PRAWDZIE to samemu trzeba podnieść przyłbicę. Anonimowo możesz pisać na… Ryjbooku 😉

   Opublikuję cały tekst, jeżeli będę mógł zweryfikować Twoją tożsamość.

   Odpowiedz
 • Powinieneś dopisać c.d.

  Janusz Niemiec jako prześladowane dziecko ,,wyklętego” wraz z ,,nowym” tatusiem przeprowadził się do Warszawy gdzie ,,tatuś” awansował. Następnie Janusz Niemiec w ramach szykan komunistów ukończył liceum i szkołę oficerską Ludowego Wojska Polskiego.

  Następnie ukończył studia na politechnice i szykanowany zapisał się do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a także w ramach pamięci po Tatusiu Zuchu został na ochotnika członkiem Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej.

  Po 1989 postanowił to rzucić i zostać prześladowanym kombatantem. Taki status otrzymał. Paraduje w dziwnym mundurku z orderami.

  To kiedy był Janusz Niemiec (syn Antoniego Żubryda) prawdziwy? Jako działacz PZPR i ORMO czy jako kombatant?

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Właśnie dopisałeś c.d. 😉 Może Janusz Niemiec odpowie na… “fakty” podane przez “bolka”?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *