sobota, 23 września, 2023
Rozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Władza minie – wstyd zostanie! Maciej Nawacki prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie obiektem hejtu?!

O prezesie Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieju Nawackim pisałem już trzykrotnie. Za pierwszym razem w artykule: Adam Barczak odwołany! Kto posprząta stajnię Augiasza? Za drugim razem w artykule: Dzięki postawie sędziów, próba anarchizacji życia w Polsce się nie powiodła! prezentowałem wypowiedź prezesa po 10 miesiącach urzędowania. Ostatni artykuł z kwietnia tego roku dotyczący wydarzenia, które odbiło się szerokim echem w całej Polsce zatytułowałem: Murem za Dorotą!? Prezes Nawacki nasyła policję na nadzwyczajnych ludzi!

Każdy, kto choć trochę interesuje się polską polityką i jest czuły na różne… smaczki, z pewnością słyszał o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości związanej z hejtem.

A jak ktoś nie słyszał, to podaję pierwszy lepszy link do artykułu opisującego niedawne wydarzenia: Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro ma pomysł jak walczyć z hejtem.

11 września dziennikarz Ku Prawdzie i Echa Purdy Andrzej Adamowicz, ponownie spotkał się z prezesem SR w Olsztynie Maciejem Nawackim.

Rozmowa była długa i interesująca, jednak nie została uwieczniona, gdyż prezes Nawacki powołując się na stosowny artykuł Prawa prasowego, nie zgodził się na jej filmowanie.

Od słowa do słowa i prezes Nawacki uzasadnił swoją odmowę na rejestrowanie rozmowy manipulowaniem jego wypowiedziami przez dziennikarzy i hejtem, którego jest obiektem!

Na potwierdzenie swoich słów przedstawił kartki pocztowe, które otrzymał po wydarzeniach z kwietnia tego roku, gdy podlegli mu sędziowie wyszli przed Sąd, aby zrobić sobie fotkę z napisem: Murem za Dorotą!

Prezentuję 3 kartki do Waszej oceny i czekam na komentarze. Czy rzeczywiście to już jest hejt? Czy prezes Maciej Nawacki może się czuć szykanowany, zagrożony… hejtowany?

„Panie Prezesie. Jakim człowiekiem trzeba być aby na swoich kolegów stojących w obronie skrzywdzonej sędzi Doroty L. nasłać policję i kazać ich spisywać? Proszę pamiętać! Władza minie – wstyd zostanie!”
„Prezesie. Nasłanie policji na kolegów sędziów, do tego podwładnych to zwykły akt bezradności. To nie ich Pan obraził a okazał swą słabość. Tak się nie godzi. Rządy się zmieniają a twarz ma się jedną. Proszę to zachować w pamięci.”

Panie Prezesie. Proszę pamiętać! Władza minie – wstyd zostanie!

Maciej Nawacki – Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie obiektem hejtu czy słusznej krytyki?

 

Władza minie - wstyd zostanie
Władza minie – wstyd zostanie – fot. Andrzej Adamowicz

 

Rządy się zmieniają a twarz ma się jedną
Rządy się zmieniają a twarz ma się jedną – fot. Andrzej Adamowicz

 

Reforma sądów według PiS
Reforma sądów wg PiS – fot. Andrzej Adamowicz

 

 

4 komentarze do “Władza minie – wstyd zostanie! Maciej Nawacki prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie obiektem hejtu?!

 • Pan Prezes, na wstępie zapowiedział, że się nie zgadza, ale później zmiękł… człowiek dobrego serca… i zaproponował kawę. Pewnie by się znalazły i „czykuladki i bileta do kina” (z KABARETU DUDEK).

  Gościł przecież w swojej firmie nie byle kogo, ale ludzi, których jego Sąd skazał np. za „agresywne fotografowanie”. Mam nadzieję, że wybitna sędzia, zajmująca poczesne miejsce w tym wymiarze, kiedyś będzie mi chciała to wyjaśnić.

  Nie rozmawialiśmy o kulisach wyroku, który zapadł w sprawie Pana Darka (oczywiście sprawę przegrał, bo nie mógł wygrać), jako zwolniony przez pracodawcę, u którego Pan Prezes, czasem sobie „dorabia”. Do tych tematów obiecuję wrócimy.

  Natomiast, rozmawialiśmy o kulisach interwencji policjantów w sprawie protestów w obronie Doroty L., o hejtowaniu w jednym z ważnych ministerstw, czy wreszcie o hejtowaniu Pana Prezesa.

  I tu obiecuję bardzo ciekawe opinie, ale niestety trzeba usiąść i to wszystko opisać. Szkoda, bo można było to nagrać i nikt by nie zarzucił, że dziennikarz… kłamie 😉

  Odpowiedz
  • Dziękuję! No cóż… czekam na przelanie rozmowy z Prezesem na papier. Tylko nie lej wody 😉

   Odpowiedz
 • Panie Prezesie. A czy moralne jest być pracownikiem Uniwersytetu? Przecież żadna sprawa nie zostanie przegrana przez UWM do póki pan będzie prezesem. A jak wiadomo UWM to naj …większa banda w Olsztynie.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Pan Prezes dorabia na Uniwersytecie? Gdybym nie znał innych urzędników – naukowców, co dorabiają do swoich głodowych pensji, czy emerytur na UWM, to bym nie uwierzył 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *