poniedziałek, 4 grudnia, 2023
InformacjeRozmowy o OjczyźnieZdrowieŻycie Olsztyna

Szanowny Panie Premierze! Decyzja wojewody stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci!

Szanowny Panie Premierze,

Stanowczo protestujemy przeciwko decyzji Wojewody Podlaskiego, p. Bohdana Paszkowskiego, na mocy której oddział dziecięcy szpitala w Wysokiem Mazowieckiem został przekształcony w oddział covidowy.

Pozbawia to możliwości szpitalnego leczenia dzieci z tej części województwa podlaskiego, a więc  stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, które wymagają pomocy lekarskiej w szpitalu.

Decyzja wojewody Paszkowskiego jest tym bardziej niezrozumiała, iż w chwili obecnej nie ma konieczności leczenia dużej ilości pacjentów covidowych.

Jak tragiczne skutki miało ograniczenie leczenia Polaków w ostatnich miesiącach, pokazały zatrważająco wysokie liczby zgonów osób, które nie mogły skorzystać z pełnego leczenia wskutek absurdalnych decyzji związanych  ze zjawiskiem, określanym mianem „pandemii”.

Przekształcenie szpitalnego oddziału dziecięcego w Wysokiem Mazowieckiem w oddział covidowy przez wojewodę podlaskiego może dziwić także i dlatego, iż  pan Paszkowski jest prawnikiem i był członkiem senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Apelujemy do Pana Premiera o zmianę decyzji i przywrócenie możliwości szpitalnego leczenia dzieci w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Zarząd Antyparti

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *